Hackerearth: poznajcie naszego partnera z Indii


Za rozwiązaniami, dzięki którym portal apki.org jest tak przyjazny dla użytkowników stoją nie tylko nasi utalentowani programiści, ogromny wkład w kształt portalu mają również nasi partnerzy, którzy wspierają nas od początku tworzenia platformy. Chcielibyśmy przedstawić Wam dzisiaj naszego indyjskiego partnera, firmę Hackerearth, która udostępniła nam programistyczne API. 

- Zależało nam, żeby platforma nie wymagała instalacji na komputerze, żeby można się było zalogować w szkole lub w domu, kiedy mamy chwilę wolnego czasu. To rozwiązanie było możliwe dzięki naszym indyjskim partnerom, organizacji Hackerearth, która udostępniła nam API, pozwalające uruchomić kod programistyczny bezpośrednio w przeglądarce - tłumaczy Jakub Król, programista fundacji - Hackerearth wspiera nas zupełnie pro bono od początku realizacji projektu. Wprowadzili dla nas już kilka rozwiązań, które bardzo usprawniają nam pracę. Uruchomili nam nawet obsługę polskich znaków w tym API. Mamy w końcu takie same cele. Ich misją również jest popularyzacja nauki programowania i dlatego chętnie nas wsparli swoją wiedzą i doświadczeniem - mówi Jakub Król. 

Hackerearth to indyjski startup, który powstał w 2012 roku w Bangalore w Indiach. Zawiaduje m.in. platformą programowania, na której można się uczyć 12 języków programowania, którą również polecamy Waszej uwadze. Sprawdźcie koniecznie na https://www.hackerearth.com/.


Opublikowane 2015-11-06 14:51:12

Autor: bmatuszek