Hack Heroes! Znamy laureatów.


Z wielką przyjemnością informujemy, że znamy laureatów hackathonu Hack Heroes. Kapituła konkursowa w składzie: prof. Marlena Plebańska, Sylwia Żółkiewska, Łukasz Żyła, Wojciech Franke oraz Sebastian Domagała (więcej o jury w zakładce: Konkurs) przyznało nagrodę główną oraz dwie równorzędne nagrody specjalne:

I nagroda o wartości 3000 zł:

Drużyna <script>alert(“team”);</script> (V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku) za aplikację "Ściana płaczu" (https://sciana.placzu.pl/)

Nagrody specjalne (ex aequo) o wartości 1000 zł każda:

1. Drużyna Robaczki (Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie) za aplikację "Meet Your Week"

2. Drużyna Szymon i Robert (Zespół Szkół Technicznych w Rybniku) za aplikację "Redukcja poziomu zanieczyszczeń niskoemisyjnych w oparciu o innowacyjne rozwiązanie software’owe"

 

Uzasadnienie Kapituły Konkursowej:


Ściana płaczu - <script>alert(“team”);</script>
Aplikacja oparta na danych publicznych w przystępny sposób prezentuje dane dotyczące kolejek oraz terminów przyjęć w szpitalach, przychodniach i poradniach zdrowotnych. Pierwsza nagroda przyznana za czytelną próbę rozwiązania realnego problemu związanego z długim oczekiwaniem na przyjęcia w służbie zdrowia oraz wykorzystanie zaawansowanych i nowoczesnych technologii programistycznych, w tym wykorzystanie danych publicznych.

Meet Your Week - Robaczki
Nagroda przyznana za wykorzystanie zaawansowanych technologii maszynowego uczenia się oraz rozbudowaną koncepcję aplikacji.

Redukcja poziomu zanieczyszczeń niskoemisyjnych w oparciu o innowacyjne rozwiązanie software’owe - Szymon i Robert
Nagroda przyznana za innowacyjny pomysł, połączenie hardware + software i próbę rozwiązania realnego i pilnego problemu społecznego.

Nagrodę internautów o wartości 1000 zł zdobyła drużyna Wolszon Team (Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku) za aplikację "Wakadog".

Decyzje Kapituły Konkursu mają charakter ostateczny i nie podlegają zaskarżeniu. Z laureatami skontaktujemy się telefonicznie w sprawie odbioru nagród. Nagrody dla wszystkich laureatów konkursu ufundował partner konkursu SAP SE.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim drużynom za złożone projekty konkursowe, wysoki poziom prac i zaangażowanie podczas hackathonu. 


Opublikowane 2016-11-16 16:03:08

Autor: bmatuszek