Aplikacja Math.edu pomoże ci uczyć się matematyki


- Aplikacja Math.edu została stworzona z myślą o uczniach, którym trudności sprawia matematyka. Dlaczego akurat ta dziedzina? Cóż, matematyka jest królową nauk. Jest kluczem do wielu innych dziedzin. Strona została oparta o framework Bootstrap, a sam mechanizm działa na podstawie JavaScript oraz JQuery. Do tego dodatkowe arkusze CSS, aby strona ładnie się prezentowała - tłumaczą autorzy apliakcji z ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie.

Nie da się nauczyć całek, trygonometrii, czy rachunku prawdopodobieństwa bez znajomości podstaw. Podstaw, które wydają się błahe. Mimo to są niezbędne do dalszej nauki. - Dlatego stworzyliśmy aplikację, która pozwala uczniom nauczyć się tychże podstaw. Nie są to jednak sztampowe przykłady na kartce w kratkę a okraszone w zabawę gry. Zabawa poprzez naukę, nauka poprzez zabawę - tłumaczą autorzy aplikacji.

Aplikacja zawiera trzy moduły:

  • Tabliczka mnożenia. Uczeń ma za zadanie udzielić poprawnej odpowiedzi na 10 przykładów, nie tracąc więcej niż dwóch żyć.
  • Dodawanie ułamków. W tym module na ucznia czeka wyzwanie w postaci trzech poziomów, z czego każdy jest coraz trudniejszy. Aby przejść do kolejnego poziomu należy uzyskać wynik przynajmniej dziewięciu na dziesięć poprawnych odpowiedzi.
  • Wykresy funkcji. Ostatni moduł można nazwać symulatorem tworzenia wykresów funkcji. Podajemy parametry, a aplikacja szkicuje nam wykres. Dzięki temu możemy dostrzec i zrozumieć jak te wykresy powstają. Co jeśli za "x" dam 4? A co jeżeli w "y" dodam minus?

 

Aplikacja Math.edu oczywiście będzie rozwijana poprzez dodawanie nowych, coraz trudniejszych modułów, lepszego systemu nagradzania za wygranie gry, czy też zadań na czas. W przyszłości wprowadzony zostanie również system zbierania punktów.

 


Opublikowane 2015-12-28 12:42:19

Autor: bmatuszek